google-site-verification: google6ebf2d1b7823f2fe.html

elsqarhybgcsnlentlfrkadehiitkurorusressusvtrukuz

Κοινοποίηση Βαθμών Πανελλαδικών

Από το  κινητό

• Μέχρι 6 Ιουλίου μπορείτε να ενημερώσετε το τηλέφωνο σας ώστε να λάβετε την βαθμολογία σας μέσω SMS.
  • smsresults.minedu.gov.gr
  • ΠΑΤΉΣΤΕ ΕΔΩ!

Από την ιστοσελίδα του υπουργείου Παιδείας

Οι υποψήφιοι από τα ΓΕΛ και ΕΠΑΛ μπορούν  να ενημερωθούν για την βαθμολογία τους τώρα και αργότερα για το Τμήμα/Σχολή επιτυχίας τους στην ειδική πλατφόρμα του υπουργείου Παιδείας, https://results.it.minedu.gov.gr

Για να ενημερωθούν για τα αποτελέσματα του οι υποψήφιοι θα πρέπει να πληκτρολογήσουν στην ιστοσελίδα:

• τον 8-ψήφιο κωδικό τους
  • και τους 4 αρχικούς χαρακτήρες από το επώνυμο, το όνομα, το πατρώνυμο και το μητρώνυμο του υποψηφίου σε κεφαλαίους ελληνικούς χαρακτήρες.
  • Από το σχολείο

• Το σχολείο θα αναρτήσει το μεσημέρι την Παρασκευή  09/07/2021  ΜΟΝΟ τις εκτυπωμένες καταστάσεις που περιλαμβάνουν ΜΟΝΟ ΤΟΥΣ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΒΑΘΜΟΥΣ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ.