google-site-verification: google6ebf2d1b7823f2fe.html

elsqarhybgcsnlentlfrkadehiitkurorusressusvtrukuz

Κοινοποίηση Βαθμών Πανελλαδικών

Από το  κινητό

• Μέχρι 6 Ιουλίου μπορείτε να ενημερώσετε το τηλέφωνο σας ώστε να λάβετε την βαθμολογία σας μέσω SMS.
  • smsresults.minedu.gov.gr
  • ΠΑΤΉΣΤΕ ΕΔΩ!

Από την ιστοσελίδα του υπουργείου Παιδείας

Οι υποψήφιοι από τα ΓΕΛ και ΕΠΑΛ μπορούν  να ενημερωθούν για την βαθμολογία τους τώρα και αργότερα για το Τμήμα/Σχολή επιτυχίας τους στην ειδική πλατφόρμα του υπουργείου Παιδείας, https://results.it.minedu.gov.gr

Για να ενημερωθούν για τα αποτελέσματα του οι υποψήφιοι θα πρέπει να πληκτρολογήσουν στην ιστοσελίδα:

• τον 8-ψήφιο κωδικό τους
  • και τους 4 αρχικούς χαρακτήρες από το επώνυμο, το όνομα, το πατρώνυμο και το μητρώνυμο του υποψηφίου σε κεφαλαίους ελληνικούς χαρακτήρες.
  • Από το σχολείο

• Το σχολείο θα αναρτήσει το μεσημέρι την Παρασκευή  09/07/2021  ΜΟΝΟ τις εκτυπωμένες καταστάσεις που περιλαμβάνουν ΜΟΝΟ ΤΟΥΣ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΒΑΘΜΟΥΣ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ.

ΒΑΣΙΚΕΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΠΡΟΣΕΛΕΥΣΗΣ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΩΝ

•  Τη Δευτέρα 14/06/2021 και την επόμενη εβδομάδα  τηνΤρίτη 22/06/2021 θα έχετε τη δήλωση αρνητικού self-test.
  • Ο έλεγχος θα γίνει στην είσοδο του σχολείου και αποτελεί βασική προϋπόθεση εισόδου σας για τις εξετάσεις.
  • Η δήλωση θα είναι είτε εκτυπωμένη , είτε χειρόγραφη, όχι στα κινητά.
  •  Αν στην πορεία υποψήφιος ασθενήσει, προσέρχεται σε δημόσια δομή για επανέλεγχο και, αν εξακολουθήσει το τεστ να είναι θετικό, μπορεί να δώσει επαναληπτικές εξετάσεις το Σεπτέμβριο.
  •  Μάσκες θα φοράμε όλοι σε όλη τη διάρκεια των εξετάσεων.
  • Τα κινητά τα παραδίδετε στους επιτηρητές. Απαγορεύονται υπολογιστικές μηχανές και το διορθωτικό (blanco).
  •  Θα έχετε μαζί δύο στυλό διαρκείας σε χρώμα μπλε ή μαύρο και γομολάστιχα.
  •  Επιτρέπεται μπουκαλάκι νερού.
  •  Θα προσέλθετε στις 07.45' και θα έχετε  οπωσδήποτε μαζί το Δελτίο Υποψηφίου (καρτελάκι).
  •  Στο τετράδιο πρόχειρο δημιουργείτε από την τελευταία σελίδα προς τα μπροστά.
  • Στο εσώφυλλο του τετραδίου θα αντιγράψετε τα στοιχεία σας με κεφαλαία , όπως στο καρτελάκι.
  • Για ο.τιδήποτε χρειαστεί ΡΩΤΗΣΤΕ την Επιτροπή .

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ !!!!